فیلتر هوا کاغذی

فیلتر هوا کاغذی

همانطور که گفته شد فیلتر هوا در انواع مختلف با کیفیت ها و کارایی های متفاوت وجود دارند. فیلتر هوا هپا ، فیلتر هوا اسفنجی ، فیلتر هوا کربنی و غیره برخی از انواع فیلتر هوا هستند که کاربرد زیادی در تصفیه و پاکسازی هوا دارند. نوع دیگری از فیلتر هوا که استفاده از آن بسیار رایج است و کاربرد بالایی به عنوان فیلتر هوا سوخت در اتومبیل دارد، فیلتر هوا کاغذی است. فیلتر هوا کاغذی در موتور اتومبیل و به منظور به دام انداختن گرد و خاک موجود در هوا و ممانعت از ورود آنها به داخل موتور اتومبیل مورد استفاده قرار می گیرد.

عملکرد فیلتر هوا در اتومبیل موجب کاهش مصرف سوخت می شود. زیرا به موجب فعالیت فیلتر هوا و به دام انداختن گرد و غبار و خاک، از سوخت ناقص در خودرو جلوگیری می شود در نتیجه تا حد زیادی در مصرف سوخت صرفه جویی می شود. فیلتر هوا کاغذی همانطور که از نام آن مشخص است نوعی فیلتر هوا است که از کاغذ مخصوص ساخته شده است.

فیلتر هوا کاغذی

کاغذ فیلتر هوا باید متخلخل باشد و وزن آن نیز نسبتا بین 100 گرم تا 200 گرم متغیر است. معمولا برای اینکه این فیلتر هوا در برابر رطوبت دارای استحکام و دوام کافی باشد، کاغذ این نوع فیلتر هوا به صورت مشمعی تولید می شود. برای ساخت کاغذ در فیلتر هوا از دستگاهی به نام دستگان چین کن کاغذ (کاغذ چین کن) استفاده می شود. فیلتر هوا کاغذی در ابعاد و اندازه های مختلف ساختنه شده و برای انواع اتومبیل ها مورد استفاده قرار می گیرد. معمولا قیمت فیلتر هوا هوا کاغذی از قیمت فیلتر هوا در انواع مختلف دیگر کمتر است. برای خرید فیلتر هوا کاغذی به سایت فیلتر هوا مراجعه کنید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :